در هندوستان ، گوشت گوسفند اغلب به جای گوسفند به گوشت بز اطلاق می شود. کاری گوشت به روشهای خوشمزه و بی نظیری طبخ می شود. این نسخه کاری گوشت ساده اما در عین حال خوشمزه به راحتی آماده می شود و می توانید از گوشت بز یا گوسفند استفاده کنید. کاری بز با غذای برنج ساده ، سالاد و ریتا (ماست نعنایی) سرو می شود. اگر غذا را غلیظ کنید ، به همان اندازه با نان داغ طعم خوبی می بخشد.

کل زمان لازم : 55 دقیقه
مواد لازم برای 4 تا 5 نفر
900 گرم گوشت ران بز یا گوسفند  (برش داده شده در تکه های مناسب به اندازه کوچک)
4 قاشق غذا خوری روغن نباتی
2 پیاز بزرگ (نازک خرد شده)
2 گوجه فرنگی بزرگ (تکه)
2 قاشق غذاخوری ادویه کاری گوشت مهاراجه
نمک خیلی کم
برای تزیین خورشت: گشنیز تازه (خرد شده)

طرز تهیه کاری گوشت

1 - مواد لازم را جمع کنید

2 - روغن را در یک قابلمه کف سنگین ، روی حرارت متوسط گرم کنید.

3 - وقتی روغن داغ شد پیازها را اضافه کنید. تا زمانی که پیازها شروع به تغییر رنگ به قهوه ای طلایی کمرنگ کنند ، صاف کنید. حالا با یک قاشق شکاف دار روغن را خارج کرده و پیازها را روی حوله های کاغذی یا ظرف تخلیه کنید. گاز را خاموش کنید.

4 - پیازها را درون غذاساز بریزید (اضافه کردن خیلی کم آب) و خرد کنید تا بصورت یک خمیر صاف درآید . پس از اتمام کار ، داخل یک ظرف جداگانه بردارید.

5 - حالا گوجه فرنگی را در غذاساز ریخته و خرد کنید تا خمیر یکدست شود. داخل یک ظرف جداگانه گذاشته و برای استفاده بعدی کنار بگذارید.

6 - روغن باقی مانده از سرخ کردن پیاز را گرم کنید و خمیر پیاز آماده شده را اضافه کنید. به مدت 2 تا 3 دقیقه نگهدارید.

7 - حالا خمیر گوجه فرنگی آماده شده و ادویه کاری کوشت مهاراجه را اضافه کنید. خوب مخلوط کنید.

8 - خوب تفت دهید و بهم بزنید تا زمانی که روغن از این مخلوط ( گوجه فرنگی ، پیاز و ادویه ) جدا شود ، ممکن است تا 10 دقیقه طول بکشد.

9 - در مرحله بعد ، تکه های گوشت گوسفند را به سس آماده شده اضافه کنید ، یک کم نمک اضافه کنید ( توجه داشته باشید ادویه کاری گوشت یک مقدار نمک دارد )  و هم بزنید تا قسمت های گوشت گوسفند به طور کامل با سس آماده شده پوشانده شده و بپزید تا زمانی که گوشت گوسفند به خوبی قهوه ای شود ، صاف کنید.

10 - نصف فنجان آب گرم را به ماهیتابه اضافه کنید ، هم بزنید تا خوب مخلوط شود ، شعله را اضافه کنید و در قابلمه را بپوشانید. پخت گوشت گوسفند حساس است. نیاز است هنگام پخت گوشت گوسفند کنار گاز نگه دارید و در صورت خشک شدن آب ، آب بیشتری اضافه کنید. اغلب برای جلوگیری از سوزش هم بزنید. ظرف هنگام کار باید ظرف نسبتاً ضخیمی داشته باشد.

11 - هنگامی که گوشت پخته شد ، گشنیز خرد شده را به آن اضافه کنید و همراه با نان داغ خانگی چپاتی یا برنج سرو کنید.

12 - نوش جان !

ارزش غذایی (برای هر نفر)
634 کالری
46 گرم چربی
7 گرم کربوهیدرات
46 گرم پروتئین
(ارزش غذایی با استفاده از یک بانک اطلاعاتی مواد تشکیل دهنده محاسبه می شود و تخمینی میباشد.)