عکس اصلی دستور نمک صورتی

نمک صورتی

نمک صورتی هیمالیا از کوهپایه های هیمالیا در پاکستان به دست می آید و اساساً نوعی از نمک دریایی فسیل شده است. علت رنگ صورتی این نمک به دلیل مواد معدنی و بیشتر از همه، آهن موجود در آن است. این نمک از دیگر نمک ها گران تر است اما خالص تر از بقیه بوده و برای بدن مفیدتر است.نمک اصل و معدنی هیمالیا بسیار لذیذ و خوشمزه بوده و طعم نمکهای آشپزخانه را ندارد و به رنگ صورتی ملایم می باشد.

خواص:

نمکهای خوراکی اصل و معدنی هیمالیا حاوی عناصر و مواد معدنی مورد نیاز و ضروری برای بشر است. جذب و متابولیسم نمک هیمالیا برعکس نمک های متداول آشپزخانه ، برای بدن بسیار آسان بوده و هیچگونه ضرری برای ما ندارد ، حتی برای افرادی که مبتلا به فشار خون ، مشکلات کلیوی ، تیروئید و غیره هستند.
هنگامی که نمک هیمالیا را با آب مخلوط می کنیم ، sole حاصل می شود. sole سرچشمه حیات است و با آزاد کردن انرژی فوق العاده اش قادر است تا انرژی از دست رفته بدن را که علت اصلی بروز بیماری است را دوباره به بدن برگرداند و آنرا تا مدت ۲۴ ساعت حفظ کند. تحقیقات پزشکی و علمی متعدد نشان می دهد که ترکیب نمک هیمالیا و آب تغییرات مفید چشم گیری را در عملکرد سیستم تنفسی، گردش خون، اندامها، بافتها، سلولها و اعصاب بوجود می آورد. به گزارش بیماران، خوردن محلول sole (بلورنمک اصل هیمالیا و آب) باعث بهبود کیفیت خواب، افزایش سطح تمرکز وفعالیت ذهنی، کاهش وزن، افزایش انرژی، ارتقای سطح خود آگاهی و رشد چشم گیر مو و ناخن ها می شود.نمک هیمالیا

مردم از نمک هیمالیا و نمک خوراکی معمولی به‌شیوه‌‌ی یکسانی استفاده می‌کنند: در آشپزی و پخت‌و‌پز و نگهداری مواد‌غذایی، مثل غذاهای کنسروی.

گاهی‌اوقات از بلوک‌های نمک صورتی برای ساخت ظروف، سطوح و تخته‌های آشپزی استفاده می‌کنند؛ بعضی‌ از مردم به‌عنوان نمک‌ حمام نیز از آن مصرف می‌کنند. جاشمعی و چراغ‌‌هایی ساخته‌شده از نمک صورتی هم وجود دارند.چرا بدن ما به نمک احتیاج دارد؟

سدیم ماده‌ی معدنی حیاتی‌ای برای بدن ماست و بدن برای فرایند‌های مختلفی ازجمله موارد زیر به آن احتیاج دارد:

  • کشش و انبساط عضلات؛
  • حفظ تعادل آب بدن و جلوگیری از کم شدن آب بدن؛
  • ارسال ضربان‌های سیستم عصبی؛
  • جلوگیری از فشار خون پایین.


مروزه تحقیقات به این نتیجه رسیده‌اند که نمک باعث ازبین‌رفتن باکتری‌های مضر می‌شود و احتمال عفونت را کاهش می‌دهد.

آزمایشی بر روی حیوانات نیز نشان داده است که نمک تأثیرات مثبتی بر علائم افسردگی دارد.