گلاب جامون ( gulaab jamun ) از محبوب ترین دسرهای هند است و اغلب از آن به عنوان "دونات هندی" یاد می شود. این غذای خوشمزه شامل کوفته های نرم و ذوب شونده در دهان شماست که به طور سنتی از شیر غلیظ یا پودر شیر تهیه شده و در شربت قند با طعم گل سرخ خیس می شوند.
نام از دو کلمه آمده است. گلاب به معنی "گل سرخ" است و به شربت گلاب اشاره دارد. جامون نوعی از انواع توت های هندی به رنگ بنفش است ، که کوفته های قهوه ای تیره بعد از پخت شبیه آنها می شود.
شربت گل رز با طعم گل سرخ ، دسر را به رایحه ای زیبا تبدیل می کند و باعث می شود هر دو خاصیت انعطاف پذیر و بسیار خاص داشته باشد. گلاب جامون را می توان به صورت گرم یا در دمای اتاق و با انواع لوازم اضافی سرو کرد تا دسر استثنایی تر شود. از همه بهتر ، تهیه آن نسبتاً آسان است.

  مواد لازم برای تهیه گلاب جامون  

آب 
6 فنجان
شکر
3 فنجان
پودر هل سبز
1 قاشق غذاخوری
گلاب
2 قاشق غذاخوری
پودر شیر
3 فنجان
آرد
یک و نیم فنجان
بیکینگ پودر
یک و نیم قاشق چای خوری
خامه پر چرب
1 فنجان
روغن سرخ کردنی
به مقدار لازم

  طرز تهیه گلاب جامون  

1 - مواد لازم را جمع کنید.
2 - در یک تابه عمیق ، آب و شکر را مخلوط کرده و جوش می آوریم تا تمام شکر حل شود.
3 - شعله را خاموش کرده و پودر هل و گلاب را اضافه کنید. خوب مخلوطش کنید و کنار بگذارید .
4 - در یک کاسه بزرگ ، پودر شیر ، آرد و بیکینگ پودر را به خوبی مخلوط کنید.
5 - کمی از خامه پرچرب را به طور هم زمان اضافه کرده و ورز دهید تا خمیری تهیه شود که نرم باشد اما چسبناک نباشد. برای رسیدن به قوام مطلوب نیازی به استفاده از تمام خامه ندارید. هرچه نرم تر باشد ، بهتر
6 - پس از آماده شدن خمیر ، آن را به گلوله هایی به اندازه گردو تقسیم کرده و بین کف دست های ملایم چرب کنید تا صاف شوند. هر گونه ترکیبی که دیرتر انجام شود ، بدتر می شود و می تواند منجر به ترک خوردن "توپ های شیر" شود زیرا سرخ می شوند. این مطلوب نیست ، بنابراین تمام وقت و دقت مورد نیاز خود را در این مرحله انجام دهید تا به درستی انجام شود.
7 - در حالی که توپ را درست می کنید ، روغن را برای سرخ کردن در یک تابه بزرگ روی حرارت کم تا متوسط گرم کنید.
8 - کوفته ها را سرخ کنید و از همه طرف غالباً قهوه ای شود . روی حرارت بسیار زیاد طبخ نکنید زیرا کوفته ها از بیرون می سوزند و در داخل خام باقی می مانند.
9 - پس از پخته شدن ، در حالی که کوفته ها را از روغن جدا می کنید با یک ملاقه سوراخ دار تخلیه کنید و سریعاً داخل شربت گلاب منتقل کنید.
10 - این کار را تکرار کنید تا همه کوفته ها در شربت پخته شوند.
11 - بگذارید کوفته ها حداقل 2 ساعت قبل از سرو در شربت خیس شوند.
12 - نوش جان !